نیکون اعلام کرده است که به زودی دوربین پیشرفته ی  DSLR خود را با نام نیکون D5 معرفی و وارد بازار خواهد کرد . نیکون قول داده است این دوربین به لحاظ کیفی و عملکرد اجرایی از دوربین D4s   پیشرفته تر باشد ضمن آنکه فلاش جانبی وایرلس نیز همراه آن ارائه گردد.

این خبر اگرچه از سوی مدیران شرکت نیکون تایید شده، اما تا کنون جزییات تکنیکی این دوربین جدید فاش نگردیده و این امر ذهن کارشناسان را برای گمانه زنی ها در مورد آن بازگذاشته است.

این دوربین حرفه ای جدید جایگزین مدل Nikon 4D خواهد شد که فوریه ی 2104 معرفی شده بود. از آنجا که دوربین نیکون Nikon 4D  دوربینی بسیار حرفه ای و پیشرفته است و جامعه ی هدف آن عکاسان حرفه ای و متخصصان عکاسی ورزشی ، پرتره و حیات وحش هستند ، لذا در لاین تولیدات شرکت نیکون محصولی بسیار مهم و کلیدی محسوب می شود . این دوربین از استحکامی خارق العاده ، عملکردی بی نظیر در نور اندک ، سرعت بالای عکاسی پی درپی و لوازم جانبی استاندارد برخوردار است.

مدل جدیدتر این دوربین که اندکی پس از D4  معرفی شد D4s  نام دارد و در نگاهی کلی می توان گفت که دوربین چندان چشمگیری نیست. حسگر 16 مگاپیکسلی آن برای عکسبرداری در نور اندک طراحی شده است . سرعت عکاسی پی درپی آن 11 فریم بر ثانیه است که در حد دوربین های ساده ی high-end  می باشد. اما قدرت این دوربین به مانند دوربین کانن Canon EOS 1D  در طراحی بدنه ی بی نظیر و خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری آن است.

با وجود آنکه اطلاعات و جزییاتی از دوربین جدید فاش نشده است، اما انتظار می رود دوربین نیکون Nikon D5  بر اساس گفته های شرکت سازنده در تمامی بخش های تکنیکی و طراحی بدنه از دوربین های پیش از خود بهتر و پیشرفته تر باشد.

برخی پیش بینی ها حاکی از آن است که در این دوربین جدید حسگر 26 مگاپیکسلی جای حسگر 16 مگاپیکسلی پیشین را خواهد گرفت و نسل جدید پردازشگر تصویر Expeed 6  برای ایجاد عملکردی قدرتمند تر در دوربین به کار خواهد رفت. استفاده از چنین پردازشگر تصویری عملکرد دوربین را در حساسیت های بالا ارتقا خواهد داد.

همچنین به نظر می رسد سرعت عکاسی پی در پی این دوربین نیز از 11 فریم بر ثانیه ارتقا پیدا می کند . اما این ارتقا چندان چشمگیر نخواهد بود چرا که این سرعت در دوربین های آیینه دار قابل قبول است و به دلیل فرآیند مکانیکی عملکرد آیینه ، سرعت عکاسی پی درپی نمی تواند ارتقا چندانی  پیدا کند .

تا کنون پیش بینی خاصی در مورد ارتقا سیستم فوکوس خودکار این دوربین جدید نشده است . سیستم خودکار 51 نقطه ای نیکون سالهاست که بر قوت خود باقی است .

نیکون همچنین از معرفی یک فلاش اکسترنال همراه با ترانسمیتر بدون سیم خبر داده است که همراه دوربین ارائه خواهد کرد .

ارسال نظر و پیام
مشخصات نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
متن پیام
کد امنیتی
طراحی سایت
Top