هر ساله در نخستین ماه از سال نو میلادی نمایشگاه تکنولوژی ها و فن آوری های جدید عرصه ی دنیای الکترونیک که Consumer Electronics Show نام دارد و با نام اختصاری CES  شناخته می شود در لاس وگاس آمریکا برگزار می شود . در این نمایشگاه بین المللی  ابر شرکت های بزرگ عرص فن آوری الکترونیکی حضور به هم می رسانند و از جدیدترین اختراعات و محصولات خود پرده بر می دارند . عمدهٔ کار این نمایشگاه عرضه نو آوری‌ها در زمینه تکنولوژی است. نمایشگاه میان‌کشوری سی‌ای‌اس انجمنی جهانی برای افرادی است که می‌خواهند در صنعت فنّاوری به پیشرفت و شکوفایی دست یابند و خود را به دنیا و مشتاقان فنّاوری معرفی کنند. بیش از ۳۵۰۰ شرکت‌کننده ازاین نمایشگاه میان‌کشوری به عنوان ویترین خود بهره می‌برند که از این میان می‌توان به تولیدکنندگان، طرّاحان، تأمین‌کنندگان بخش سخت‌افزاری فنّاوری، سیستم انتقال فناوری اطلاعات  اشاره کرد.

ces 2

امسال در این نمایشگاه بزرگان عرصه دوربین های دیجیتال نیز حضوری پر رنگو دلگرم کننده داشتند . نیکون با معرفی سه دوربین جنجالی خوش تر از همیشه درخشید.دوربین قدرتمند فول فریم D5، در کنار دوربین حرفه ای D500  دو دوربین DSLR  حیرتانگیزی بودند که نیکون معرفی کرد و مرز دوربین های DSLR  را تکان دادند . اما کار به همین جا خاتمه نیافت و دوربین ورزشی نیکون KeyMission معرفی شد که نشان داد نیکون می خواهد وارد عرصه های مخاطره جویانه ی دوربین دیجیتال شود. هنوز چندی از غافلگیری این دوربین ها نگذشته بود که المپوس لنز بی نظیر تله ی 300 میلیمتری خود را در کنار دوربین مقاوم  Stylus tough TG870 معرفی کرد و نظر همگان را به خود جلب کرد. پاناسونیک نیز از قافله عقب نماند و دوربین کامپکت با حسگر 1 اینچی Lumix DMC TZ100  را معرفی کرد. دوربینی که در دنیای دوربین های کامپکت می تواند یک شگفتی محسوب شود.

کانن اما عملکردی به شدت محافظه کارانه از خود نشان داد و با معرفی سه دوربین کامپکت متوسط الحال و دو دوربین سوپر زوم میان رده نتوانست در حد نام خود انتظارات را برآورده سازد.

شروع سال2016 برای کوشندگان عرصه دوربین های عکاسی و فیلمبرداری دیجیتال ، آغازی پربار و با شکوه بوده است . باید دید این روند در ادامه ی سال چگونه پیش می رود و علاقمندان و پیگیراندنیای عکاسی دیجیتال باید منتظر چه شگفتی هایی باشند .

ارسال نظر و پیام
مشخصات نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
متن پیام
کد امنیتی
طراحی سایت
Top